УЕФА Конференциска лига: Извлечени двојките за пласман во плејофот

Од:

Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево се одржа жрепката за пласман во плејофот во третото по ранг европско клупско натпреварување, Лигата на конференции.

dobivaj vesti na viber

Плејоф двојките се: Олимпик Марсеј – Карабах, ПСВ – Макаби Тел Авив, Фенербахче – Славија Прага, Митјиланд – ПАОК, Лестер – Рандерс, Селтик – Бодо/Глимт, Спарта Прага – Партизан и Рапид – Витесе.

Првите натпревари ќе се одиграат на 17 февруари, додека реваншите се на програмата една седмица подоцна. Осминафиналните натпревари се закажани за 10 и 17 март, додека финалето е на 25 мај во Тирана.

Би можело да ве интересира

Конте: Одлуката на УЕФА за службен пораз е неправедна

Ана Ололовска

УЕФА од втор обид ги извлече осминафиналните двојки во ЛШ, Челзи повторно против Лил

А1он

Одложениот натпревар на Тотенхем со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА

Ана Ололовска

УЕФА го избра Елмас за играч на колото во ЛЕ

А1он

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

А1он

Црвена ѕвезда се соочува со висока казна од УЕФА

Ана Ололовска