Уапсени тројца фудбалери на Реал Мадрид

Од:

Голем скандал ја тресе Шпанија и славниот „кралски клуб“, бидејќи протече информацијата дека се уапсени тројца фудбалери на Реал Мадрид.

Како што пренесува „Ел Конфиденсијал“, тројца неименувани играчи се во полиција бидејќи се обвинети дека споделиле сексуално видео со малолетна девојка.

Тие на 6 септември биле пријавени на Канарските острови од мајката на малолетничката, а денеска биле одведени зад решетки.

Мајката наводно изјавила дека еден од тројцата играчи на Реал Мадрид снимил сексуално видео, а потоа го споделил со другите двајца.

Се нагласува дека истрагата ќе биде проширена и дека би можеле да бидат инволвирани и други играчи на мадридскиот тим.

Би можело да ве интересира

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид

Реал нема да потпише договор со Мбапе во овој преоден рок