Три од три за Вардар во ракометната Суперлига

Од:

Ракометарите на Вардар минимално со 32:31 го победија Металург попладнево во натпревар од 3.коло на Суперлигата.

„Црвено-црните“ иако на овој меч одигран во малата сала на СЦ „Јане Сандански“, настапија без неколкумина стандардни првотимци, на крајот ја остварија целта и ги освоија бодовите.

Вардар има максимални три победи, додека Металург има три победи и два пораза. Лидер на табелата е Еурофарм Работник со четири победи и еден пораз. Од четвртото до шестото место се Тинекс Пролет (2-3), Пелистер (1-3) и Бутел (0-4).

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ