Трето коло по ред МЗТ го има најдобриот играч во АБА2-лигата

Од:

Третата победа по ред на МЗТ Скопје Аеродром во АБА2-лигата, остварена во вторникот на домашен терен против Рогашка (74:54), го донесе и третото во низа индивидуално признание за најкорисен кошаркар на колото.

По Нуни Омот и Џабари Хиндс, овој пат МВП-наградата заврши во рацете на Дамјан Стојановски, кој средбата против словенечкиот тим ја заврши со 18 поени, девет скока и пет украдени топки.

Во следното коло МЗТ Скопје повторно ќе игра на домашен терен. Во СЦ „Јане Сандански“ доаѓа Борац Чачак кој иста така има максимални три победи во досегашниот тек од сезоната во АБА2-лигата.

Би можело да ве интересира

Аеродромци гневни на одлуката на КФМ: Правдата ќе ја бараме на суд!

А1он

Остра реакција на МЗТ по предлогот на федерацијата за крај на сезоната без да се прогласи шампион

А1он

МЗТ Скопје нема да користи субвенции и донира 100.000 денари за борбата со Ковид-19!

Ана Ололовска

МЗТ изненадувачки поразени од Динамик во АБА-2 лигата

Ана Ололовска

МЗТ Скопје ја прекина соработката со Радуловиќ и со Морнар

Ана Ололовска

Грнчаров најави промени во ростерот на МЗТ Скопје

Ана Ололовска