СП 2014: Сколари размислува за повлекување поради семејна трагедија

Од:

Лоши вести пристигнаа во текот на вчерашниот ден за селекторот на Бразил Луиз Фелипе Сколари. Во сообраќајна несреќа загина неговиот49-годишен внук од сестра, па бразилскиот селектор размислувал да го напуши кампот на репрезентацијата за да биде со најблиските, јавија светските медиуми.

Домаќинот на Мундијалот утревечер во Сао Паоло ќе се сретне со Хрватска во премиерниот натпревар од шампионатот и неизвесно е дали ќе бидат предводени од нивниот 65-годишен селектор.

Бразилците предводени од Сколари во 2002 година го освоија шампионскиот трофеј, а на ова Светско првенство кое се игра во нивната земја се најголеми фаворити за повторување на тој успех што воедно би значело и шеста шампионска титула за „кариоките“.

Покрај Бразил и Хрватска, во А групата се репрезентациите на Мексико и Камерун.

Би можело да ве интересира

Само вакцинирани навивачи на Мундијалот 2022 во Катар

Ана Ололовска

Естонија го премести мечот со Чешка на натурален терен поради коронавирус

Ана Ололовска

ФИФА очекува над шест милијарди долари приход до Мундијалот во Катар

Ана Ололовска

Венгер се залага за Светско првенство на секои две години

Жарко Настоски

Ангеловски го објави списокот на фудбалери за почетокот на квалификациите за СП 2022

Ана Ололовска

КОНМЕБОЛ ги одложени мартовските квалификации за СП 2022

Ана Ололовска

Leave a Comment

twenty − 3 =