Сити го растури Јунајтед

манчестер Сити пред своите гледачи, на својот стадион, предводени од извонредниот аргентински репрезентативец Серхио Агуеро му нанесоа тежок пораз од 4:1 на градскиот ривал, практично му ја симнаа круната од глава и докажаа дека противникот е сериозно ослабен за најважниот играч – сер Алекс Фергусон.

Агуеро и Јаја Туре во првиот дел, потоа пак Агуеро и Самир Насри во првите четири минути од вториот дел му нанесоа катастрофа на гостинот, кој одигра непрепознатливо и неверојатно лошо, а дури по повеќе од еден час успеа барем еднаш сериозно да се закани.

Во финишот Руни само го ублажи поразот.

Саутгејт останува англиски селектор

Саутгејт сака да остане селектор на Англија

Катерина Ѓуровски

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф