Сане го облече дресот на Баерн и направи фото-сесија

Од:

Лерој Сане е новиот играч на Баерн од Минхен, а тоа беше потврдено и на социјалните мрежи на клубот.

Клучна улога во сè имаше спортскиот директор на Баварците, Хасан Салихамиџиќ, кој преговараше за големиот трансфер за Баерн.

Сане во Минхен ќе заработува 425.000 евра неделно, или околу 20 милиони евра годишно.

Договорот важи до крајот на сезоната 2024/2025.

Би можело да ве интересира

Баерн потврди: Тијаго сака да си замине

Ана Ололовска

Баерн ја одреди цената за Алкантара

Ана Ололовска

Павар се повреди пред реваншот против Челси во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Бош убеден дека Хаверц ќе остане во Баер за Лига Европа

Ана Ололовска

Борусија е подготвена да преговара за трансферот на Санчо

Ана Ололовска

Сане се преселил во Баерн Минхен за да ја освои ЛШ

Ана Ололовска