Само бод за гостите во јужно-американските квалификации за СП 2014

Од:

Од сите гостински селекции само репрезентацијата на Аргентина остана непоразена на четирите натпревари од јужно-американските Мундијалски квалификации одиграни во текот на вчерашниот ден.

Еквадор убедливо го совлада Парагвај, Чиле го изненади Уругвај, а минимална победа оствари и Венецуела во натпреварот против Колумбија.

Постигнати резултати: Чиле – Уругвај 2:0, Венецуела – Колумбија 1:0, Еквадор – Парагвај 4:1 и Боливија – Аргентина 1:1.

Табела: Аргентина 24 бодови (11 одиграни натпревари), Еквадор 23 (10), Колумбија 19 (10), Чиле 15 (11), Венецуела 15 (11), Уругвај 13 (11), Перу 11 (10), Боливија 9 (11) и Парагвај 8 (11).

Би можело да ве интересира

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо знае дека ќе добие удари по нозете

Ана Ололовска

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

Ана Ололовска

Де Брујне не е против Мундијал на две години

Ана Ололовска

Повеќе од 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА поради плановите за Светското првенство на две години

Ана Ололовска

Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Ана Ололовска

Албанците се извинија за инцидентите и ги обвинија Полјаците за провокации

А1он

Leave a Comment

13 − 6 =