Салах може да го замени Мбапе во ПСЖ

Од:

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок.

Според „TF1“, 28-годишниот Египќанец треба да го замени Килијан Мбапе. Договорот на Мбапе со парижаните завршува во 2022 година, па многу веројатно тој ќе биде продаден ова лето.

Во тековната сезона, Салах одигра 30 натпревари во Премиер лигата, на кои постигна 19 гола и забележа три 3 асистенции.

Порталот „Transfermerkt.com“ го проценува фудбалерот на 110 милиони евра.

Би можело да ве интересира

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси и на Аргентинецот го темели својот состав за идната сезона

Ана Ололовска

Нејмар потврди дека ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Ана Ололовска

Нејмар: Му должам на Мбапе за радоста што сум тука

Ана Ололовска

Покетино и Леонардо започнаа да работат на трансфер на Агуеро во ПСЖ

Ана Ололовска

Нејмар по повеќе од еден месец се враќа во тимот на ПСЖ

Ана Ололовска

Покетино по поразот од Нант: ПСЖ беше загрижен за други работи

Ана Ололовска