Рондо го надмина Брајант во топ 10 асистенти во НБА

Од:

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Реџон Рондо се искачи на 9. место на листата најдобри асистенти во НБА плејофот.

Рондо ноќеска имаше осум асистенции во поразот од Денвер нагетс во третиот дуел од финалето на Западната конференција.

Тој со 1.041 асистенција го надмина легендарниот Коби Брајант (1040).

Лидер на оваа листа е Меџик Џонсон со 2.346 додавања по кои неговите соиграчи поентирале.

Би можело да ве интересира

Бјоркгрен нов тренер на Индијана

Ана Ололовска

Кер: Династијата Булс заврши 98 година со причина, се собра многу замор

Ана Ололовска

Батлер тренира на јахта среде океан

Ана Ололовска

Леброн ќе му ја даде 23-ката на Ентони Дејвис и ќе настапува со бројот 6

Ана Ололовска

Мајами може да го ангажира Милсап доколку Краудер го напушти тимот

Ана Ололовска

Дерик Роуз повторно мета на Лејкерси

Ана Ололовска