Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Од:

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше двоен стрелец синоќа на мечот од 23. коло во италијанскиот шампионат против Кротоне. Така, Португалецот оваа сезона стигна до 25 погодоци. Роналдо ја достигна оваа граница во неговата 14. последователна сезона.

Тој ваква ефикасност покажува уште од сезоната 2007/08, кога сè уште играше за Манчестер јунајтед. Португалецот подоцна постигна најмалку 25 гола за неговите девет години во Реал Мадрид, по што серијата продолжи во Јувентус.

Најуспешна за Роналдо беше сезоната 2014/15, кога Роналдо погоди 61 пат.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Ана Ололовска

Рома извојува победа со двоцифрена разлика на првиот натпревар под водство на Мурињо

Ана Ололовска

Милан одби да го продаде Тео Eрнандез на ПСЖ за 40 милиони евра

Ана Ололовска

Рибери: Очекував поголема почит од Фиорентина

Ана Ололовска

Мурињо: Искреноста на сопствениците на Рома ме освои да прифатам уште една „Невозможна мисија“

Ана Ололовска

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски