Рио Фердинанд хоспитализиран откако го гледал натпреварот Манчестер јунајтед – Ливерпул

Од:

Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, заврши во болница следејќи го поразот на „црвените ѓаволи“ од Ливерпул со 0:5 во деветтото коло од Премиер лигата.

– Тие 60 минути ме испратија во собата за итни случаи, напиша Фердинанд на Твитер.

Не е соопштено дали Фердинанд претрпел стрес, слично како и повеќе навивачи на Манчестер јунајтед кои беа сведоци на најголемиот пораз од Ливерпул на домашен терен во клупската историја.

По девет кола во Премиер лигата Манчестер јунајтед освои 14 бода од можни 27 бода, доволно за 7. место во поредокот.

Ливерпул е на втората позиција со 21 бод.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска