Рибери по завршувањето на кариерата ќе добие работа во Баерн

Од:

Триесет и осумгодишниот играч за врска Франк Рибери не планира да се пензионира. Тој е пред потпис со италијанскиот клуб Салернитана.

Во меѓувреме, „L’Equipe“ пренесува дека Баерн веќе му ветил на Рибери работа во клубот, откако играчот од средниот ред ќе ги „закачи“ копачките.

Осумкратниот германски шампион и освојувач на УЕФА Лига на шампиони со Баерн Минхен, Франк Рибери ги помина последните две сезони во Фиорентина, Италија.

На крајот на минатата сезона, Рибери стана слободен агент.

Би можело да ве интересира

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

Левандовски одлучил да го напушти Баерн

А1он

Сане: Баерн е еден од фаворитите во Лигата на шампионите

Ландов

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он

Баерн и Јувентус први осминафиналисти во Лигата на шампионите

А1он

Баерн израмни бундеслигашки рекорд стар 57 години

А1он