Ракометно дерби во Кисела Вода

Од:

Љубителите на ракометот денеска во Кисела Вода, во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ ќе имаат можност бесплатно да проследат три ракометни натпревари.

– На првиот натпревар, со почеток во 11:30 часот ќе играат младите пионерки на РК „КЛ7“ и РК „Драчево“. По овој натпревар, во рамки на првата ракометна лига ќе следува големо дерби. Од 13:35 часот силите на теренот ќе ги одмерат сениорите на непоразените екипи во лигата, РК „КЛ7“ од Кисела Вода и РК „Аеродром“. Ракометарите на „КЛ7“ за прв пат ќе се натпреваруваат на домашен терен. По дербито, од 15:30 часот ќе играат пионерите на „КЛ7“ и РК „Рисови“, соопштија од Општина Кисела Вода.

Би можело да ве интересира

Штербик: Ќе бранам сè додека Веспрем има потреба од мене

Алушовски: Да продолжи победничката серија на Еурофарм Работник

Ана Ололовска

Победа на Еурофарм Работник над Веспрем

Шведска пресилна за „црвено-жолтите“

Лесна победа на Еурофарм Работник против Металопластика

Ана Ололовска

Дибиров и Криштопанс во „Ол стар“ тимот во изборот на тренерите во ЛШ