Ракометно дерби во Кисела Вода

Од:

Љубителите на ракометот денеска во Кисела Вода, во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ ќе имаат можност бесплатно да проследат три ракометни натпревари.

– На првиот натпревар, со почеток во 11:30 часот ќе играат младите пионерки на РК „КЛ7“ и РК „Драчево“. По овој натпревар, во рамки на првата ракометна лига ќе следува големо дерби. Од 13:35 часот силите на теренот ќе ги одмерат сениорите на непоразените екипи во лигата, РК „КЛ7“ од Кисела Вода и РК „Аеродром“. Ракометарите на „КЛ7“ за прв пат ќе се натпреваруваат на домашен терен. По дербито, од 15:30 часот ќе играат пионерите на „КЛ7“ и РК „Рисови“, соопштија од Општина Кисела Вода.

Би можело да ве интересира

Дибиров останува во Вардар

А1он

Печенковски ја продолжи соработката со РК Бутел

А1он

Ракометното првенство нема да се доигра

А1он

Познато кои ракометни екипи ќе играат во Европа следната сезона

А1он

Стипе Мандалиниќ нов играч на Еурофарм

А1он

Металург се засили со пикерот Бранко Канкараш

А1он