Ракометарите во Скопје ќе пристигнат по 18 часот

Од:

Чартер лет и парична награда за ракометарите на Вардар ќе обезбди градот Скопје. Според последните информации европските шампиони ќе пристигнат во земјава со чартер лет од Келн во 18.50 часот, откако претходно беше откажан летот во 16.15 часот.

„По мое барање и предлог, советот на Град Скопје ќе гласа ракометарите на шампионскиот Вардар да бидат донесени дома со посебен чартер лет, финансиран од Град Скопје. Поаѓаат од Келн попладнево во 16.30. Слетуваат во Скопје во 18.50. Да ги пречекаме достоинствено нашите европски шампиони. Без делби и поделби.Спортот обединува.Се гледаме вечерва на градскиот плоштад „Македонија“, вели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Ракометарите на Вардар треба да слетаат после 18 часот на Скопскиот аеродром. Веста за пристигнувањето ја потврди ракометарот Игор Карачиќ.

На фан страната на навивачите на Вардар, „Комити“ беа објавени и детали од прославата.

Би можело да ве интересира

Еурофарм Работник ќе почека за својата прва победа во ЛШ

Скубе во тимот на колото во ЛШ

Ана Ололовска

ЕХФ: Вардар седми фаворит за титулата во ЛШ

Ана Ололовска

Минимален пораз на Вардар на гостувањето во Украина

Ана Ололовска

Писонеро пред мечот со Запорожје: Прв сериозен тест за Вардар

Ана Ололовска

Дибиров: Мечот против Мотор како подготовка за почетокот на ЛШ

Ана Ололовска