ПСЖ ги претстави дресовите во чест на 50-годишнината на клубот

Од:

Францускиот фудбалски шампион, Пари Сен-Жермен, претстави нов комплет на опрема во кој екипата ќе настапува на домашен терен во сезоната 2020/21.

Црвената лента повторно се појави среде новиот дрес на клубот, кој за прв пат беше прикажан на униформата во 1973 година. Сетот е посветен на 50-годишнината на ПСЖ.

Клубот е основан на 12 август 1970 година.

Би можело да ве интересира

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Ана Ололовска

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

Ана Ололовска

Депај останува во Лион

Ана Ололовска

Фудбалерите на ПСЖ се незадоволни од Тухел

Ана Ололовска

Ди Марија може да пропушти шест натпревари поради плукање противнички играч

Ана Ололовска

Леонардо ги критикуваше играчите на ПСЖ за неумереност на натпреварот против Марсеј

Ана Ололовска