Познати евентуалните ривали на Шкупи во ЛШ, доколку го елиминира Динамо Загреб

Од:

Македонскиот првак Шкупи во второто коло од квалификациите за ЛШ ќе игра против хрватскиот шампион Динамо Загреб, а доколку успее да го елиминира гарнтирано ќе игра во групите од Конференциската лига на УЕФА. Сепак, прво ќе продолжи во третото коло од ЛШ, а таму веќе се познати екипите кои се можни ривали.

Тоа се Лудогорец/Шамрок, Шериф/Марибор, Бодо Глимт/Линфилд, Ференцварош/Слован Братислава, Аполон, Дуделанж/Пјуник.

УЕФА во понеделник во Нион ќе го одржи ждребот и ќе биде познат евентуалниот ривал на Шкупи во третото коло од квалификациите во Лигата на шампионите.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Хаос на Чаир: Тепачка, навивачи на терен, во прекин дербито Шкупи-Шкендија

Катерина Павлова-Николовска

Шкупи загуби од косовскиот Балкани во Скопје

Шкупи на еден чекор до историски успех: Убедлив триумф против Балкани ќе осигура групна фаза во КЛ

Ристовски: Не замислував дека би можел да дојдам во Скопје и да бидам противник

Седлоски: Шкупи дојде да покаже што знае на „Максимир“