Поради инцидентите на навивачите на Партизан, натпреварот против Чукарички беше прекинат

Од:

Натпреварот помеѓу Чукарички и Партизан беше прекинат во 19. минута поради низа инциденти предизвикани од гостинските навивачи.

Навивачите на Партизан трипати го прекинаа натпреварот со фрлање бакли на теренот, а се беше проследено со извици „Управата аут“. По третото фрлање факели, судијата Милан Митиќ реши да ја прекине играта, а дуелот ќе продолжи дури кога „гробари“ ќе ги напушти трибините на стадионот на Баново брдо.

Би можело да ве интересира

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

Предраг Петровиќ

Партизан во мајсторката ја совлада Звезда и ја освои титулата во АБА лигата

Горан Наумовски