Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Од:

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино ги сумираше впечатоците од натпреварот од 19. коло на францускиот шампионат против Брест (3:0).

– Среќни сме со резултатот, тоа е плод на напорите на сите играчи, но имаме уште многу да поправиме. Мбапе одигра добра партија. Имаше шанси, затоа е штета што не даде гол.

Се надеваме дека ќе одиграме уште една пристојна игра против Марсеј и со тоа да создадеме услови за напредок на табелата, истакна Покетино.

По овој натпревар ПСЖ со 39 бода го зазеде второто место во поредокот, додека Брест со 26 поени е на 11. позиција.

Би можело да ве интересира

Леонардо: Одлуката за договорот на Мбапе доаѓа наскоро, комуницираме и со Нејмар

Ана Ололовска

ПСЖ ќе мора да го продаде Мбапе за да го ангажира Меси

Ана Ололовска

Сари го одби Марсеј

Ана Ололовска

Вилјаш-Боаш поднесе оставка, Марсеј купи играч без негова согласност

Ана Ололовска

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска