Почнува плејофот во македонскиот кошаркарски шампионат

Од:

По одигрувањето на натпреварите од националниот куп изминатиот викенд, за денес се закажани првите средби од четвртфиналето во плејофот од македонското кошаркарско првенство.

Двојките за четвртфиналните пресметки се:
Пелистер – Навико Академија ФМП (Битола, почеток 18:30 часот)
Работнички – ТФТ (Скопје, сала „Кале“ 17 часот)
Еуро Никел – Гостивар (Гевгелија, 17 часот)
МЗТ Скопје Аеродром – Куманово (Скопје, сала „Јане Сандански“ 20 часот).

Полуфиналист ќе станат екипите кои први ќе дојдат до две победи.

Би можело да ве интересира

Швајцарија по втор пат подобра од македонските кошаркари на турнирот во Шопрон

Ана Ололовска

Антиќ: Ќе дадеме сѐ од себе, да оствариме што е можно повеќе победи

Ана Ололовска

Младите македонски кошаркари претрпеа висок пораз од Унгарија

Ана Ололовска

Апостолски Лечиќ: Комплетни ќе бидеме посилни

Ана Ололовска

Бајиќ дополнително го повика Бакоч

Ана Ололовска

Крстевски: Нема да биде лесно, но имаме квалитет да продолжиме во квалификациите

Ана Ололовска