Феникс 2010 ја прекинаа серијата победи на МЗТ Скопје Аеродром

Од:

Кошаркарите на Феникс 2010 ја прекинаа серијата од осум победи по ред на МЗТ Скопје Аеродром, по вчерашната победа од 90:83 во рамките на 10-то коло во Првата машка кошаркарска лига.

dobivaj vesti na viber

Во СЦ „Јане Сандански“ се одиграа две израмнети четвртини со што победникот беше добиен по дополнителните пет минути.

Екипата на Гостивар, пак, претрпе пораз во Битола со 101:76. Со оваа, последователна десетта победа, Пелистер остануваат на првото место на табелата.

Во сабота и недела се одигруваат преостанатите натпревари од 10-то коло и тоа:

САБОТА:

17:30 Кожув – Ангели

18:00 Еуро Никел 2005 – Работнички

НЕДЕЛА:

18:00 Куманово 2009 – МЗТ Скопје Уни Банка

19:00 Навико Академија ФМП – ТФТ .

Би можело да ве интересира

Кошаркарите на Бадел 1962 испишаа клупска историја во Јадранската лига

А1он

Бајиќ: Ја загубивме енергијата во вториот дел

Ана Ололовска

Бајиќ: Шпанците нè „прочитаа“

Ана Ололовска

Бајиќ: Јас сум човек оптимист, верувам во она што го работам

Ана Ололовска

Македонските кошаркарки загубија од Германија во квалификациите за женскиот Евробаскет 2023

А1он

Промоција на документарниот филм „Леле луѓе што направивме, радувај се Македонијо”.

А1он