Победи на Болоња и Интер во Серија А

Во фудбалскиот шампионат на Италија синоќа се одиграа првите два натпревара од 20.коло и завршија со победи на домашните екипи Болоња и Интер.

Постигнати се овие резултати: Болоња – Киево 4:0 и Интер – Пескара 2:0. Денес во терминот од 12 часот и 30 минути ќе играат Торино – Сиена, а од 15 часот се натпреварите: Лацио – Аталанта, Удинезе – Фиорентина, Каљари – Џенова, Парма – Јувентус, Наполи – Палермо и Катанија – Рома.

Со дуелот Сампдорија – Милан вечерва од 20 часот и 45 минути ќе биде комплетирано 20.коло во Серија А. Табела: Јувентус 44 бодови, Лацио 39, Интер 38, Наполи 37, Фиорентина 35, Рома 32, Милан 30, Парма 29,…

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?