По еден бод за Рома и Јувентус

Дербито на 25. коло на Серија А што се одигра синоќа на „Олимпико“ меѓу Рома и Јувентус заврши без победник 1:1, а тоа значи дека двата тима освоија по еден бод и разликата меѓу нив остана девет бодови.

Јувентус поведе со голот на Карлос Тевез во 64.минута, а Рома изедначи преку Сејду Кеита во 78.минута.

Домаќинот Рома натпреварот го заврши со 10 играчи откако поради втор жолт картон – црвен картон доби Василиос Торосидис.

Резултати од 25.коло: Рома – Јувентус 1:1, Торино – Наполи 1:0, Интер – Фиорентина 0:1, Аталанта – Сампдорија 1:2, Чезена – Удинезе 1:0, Палермо – Емполи 0:0, Сасуло – Лацио 0:3, Каљари – Верона 1:2 и Киево – Милан 0:0.

Табела: Јувнетус 58 бодови, Рома 49, Наполи 45, Лацио 43, Фиорентина 42, Сампдорија 39,…

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?