ПМФЛ: Капинковски ја напушти клупата на Пелистер

Од:

Последно пласираната екипа во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Пелистер ќе ја продолжи битката за опстанок во прволигашката коонкуренција со нов тренер, откако досегашниот шеф на стручниот штаб Димитар Капинковски поднесе неотповиклива оставка.

Капинковски ја напушти клупата на Пелистер по саботниот пораз во Битола од Македонија ЃП со 2-0.

Пелистер е единствената екипа без триумф по воведните 12 кола во ПМФЛ и со само четири бодови е на последното место на табелата пред дуелот на домашен терен против Струга идниот викенд.

Би можело да ве интересира

Шкендија со четири контролни дуели на зимските подготовки во Анталија

Ана Ололовска

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

Ана Ололовска

Костадинов нов член на полски Пјаст Гливице

А1он

ФИФА ранг-листа: Македонските фудбалери ја завршуваат годината на 67. место

А1он

Фудбалска пресметка на Македонија и Бугарија во Лигата на нации

А1он

У21: Македонските фудбалери го совладаа Косово

А1он