Пирло: На Јувентус не му треба шлаканица за да се разбуди

Од:

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло ги сумираше впечатоците од синоќешниот натпревар од 5. коло на италијанскиот шампионат против Верона (1:1).

– Нашето прво полувреме не беше доволно агресивно, но сепак создадовме шанси. Одлично одговоривме на начинот на кој поведоа, но не ни треба шлаканица за да се разбудиме и да започнеме интензивно да играме. Се обидовме да го избегнеме нивниот висок притисок, а во второто полувреме функционираше подобро. Тешко е со нив, можевме и подобро.

Можеме да играме во напад со Роналдо, Мората или Дибала, во зависност од карактеристиките. Класична позиција на Роналдо е да започне малку лево и да се движи кон центарот. И Дибала и Кулушевски можат да го сторат тоа, истакна Пирло во изјавата за „Sky Sport Italia“.

Би можело да ве интересира

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Ана Ололовска

Интер по 19. пат стана шампион на Италија

Ана Ололовска

Италијанските фудбалери ќе се вакцинираат пред Европското првенство

Ана Ололовска

Финалето на Купот на Италија ќе се одржи со гледачи

Ана Ололовска

Мертенс го повтори рекордот на Наполи за голови во Серија А

Ана Ололовска