Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Од:

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, по синоќешната победа (3:0) против Кротоне на натпреварот од 23. коло на италијанскиот фудбалски шампионат, најави борба за титулата до самиот крај.

– Можеби последните порази не натераа малку да се изнервираме. Стартот на мечот со Кротоне не беше најдобар, но потоа дадовме голови. Беше важно да се освојат трите бода. Ќе се бориме за трофејот со Интер до самиот крај на првенството, изјави Пирло.

По овој натпревар, Јувентус со 45 поени се наоѓа на третото место во поредокот во Серија А, осум помалку од лидерот Интер, но и натпревар помалку. Втор е Милан со 49 бода.

Кротоне со 12 поени е на последната, 20-та позиција.

Би можело да ве интересира

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Ана Ололовска

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Ана Ололовска

Пиоли: Пред три месеци би биле среќни да бидеме таму каде што сме сега

Ана Ололовска

Инзаги слави јубилеј – 100 победи како тренер во Серија А

Ана Ололовска

Кулибали и Гулам се враќаат во тимот на Наполи по прележаниот коронавирус

Ана Ололовска

Милан не е на првото место во Серија А за прв пат од четвртото коло

Ана Ололовска