Пирес: Би сакал да го видам Мбапе во Ливерпул

Од:

Во последно време многу се зборува за Килијан Мбапе и неговата иднина со оглед на тоа дека на крајот од сезоната ќе го напушти ПСЖ.

Се зборуваше дека неговиот трансфер во Реал Мадрид е практично усно договорен, но има и такви кои би сакале да го видат во Ливерпул.

Еден од нив е легендарниот француски фудбалер и поранешен играч на Арсенал, Роберт Пирес.

– Би сакал да го видам Мбапе во Ливерпул. Тоа е одличен клуб, семејство, добра структура, без тензии, лојални навивачи… И најважното: Мислам дека комбинацијата на Мбапе-Салах би била вистинска експлозија – изјави Пирес во интервју за шпанските медиуми.

Сепак, останува да се види каков ќе биде исходот на крајот околу еден од најдобрите светски напаѓачи во моментов.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мбапе се изнасмеа на прашањето на момче дали ќе се пресели во Арсенал

Горан Наумовски

Мбапе се врати во првиот тим на ПСЖ

Мбапе добива бонус од 160 милиони евра доколку потпише договор со Реал

ПСЖ прифаќа понуда од 300 милиони евра, Мбапе одлучува дали оди во Саудиска Арабија

Предраг Петровиќ

Мбапе ја одби понудата од 40 милиони евра за заминување од Пари Сен Жермен

Мбапе се почасти со кола од половина милион евра, ама не може да ја вози

Предраг Петровиќ