Перишиќ заминува од Интер во Баерн

Од:

Фудбалерот на Интер, Иван Перишиќ, следната сезона се сели од Џузепе Меаца, и се враќа во Бундеслигата, најверојатно во Баерн Минхен, пишуваат италијанските медиуми.

Иако зад себе има значително добра сезона, Хрватот не ужива доверба кај новиот тренер Антонио Конте и набргу по примерот на Наинголан и Икарди, ќе треба да го напушти италијанскиот клуб.

Истите извори како потенцијални купувачи на Перишиќ ги наведуваат Рома, потоа Монако, а од Баварија пристигнуваат вести дека во своите редови го сака и Бајерн предводен од неговиот сонародник Нико Ковач.

Наводно, клубовите се многу блиску до договор во врска со одштетата, па се чека позитивен одговор на Перишиќ за да се заврши работата околу трансферот.

Би можело да ве интересира

Бундеслига: Ајнтрахт му пресуди на лидерот Лајпциг

Ана Ололовска

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска