Пандев стрелец и асистент во поразот на Џенова од Аталанта

Од:

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев имаше уште едно добро издание за својот тим Џенова. „Гранде Пандев“ на денешниот меч со Аталанта во игра влезе во второто полувреме при водство на гостите со 3:0, постигна гол од пенал и направи асистенција, но тоа не беше доволно да се спречи пораз со 3:4 на Џенова.

Пандев сега има 101 гол во Серија А.

Џенова по 37 кола има 39 бода и обезбеден опстанок во најквалитетната фудбалска лига на Италија.

Би можело да ве интересира

Буфон се врати во Парма

Ана Ололовска

По само три недели Фиорентина и Гатузо ја прекинаа соработката

Ана Ололовска

Буфон се договорил со Парма

Ана Ололовска

Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Жарко Настоски

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Ана Ололовска

Симоне Инзаги нов тренер на Интер

Ана Ололовска