Олимписки шампион заврши крвав поради љубовен триаголник

Од:

Британскиот пливач Адам Пити, двократен олимписки шампион, предизвика конфликт со својот колега Лук Гринбанк, а медиумите во Англија истакнуваат дека во еден момент имало голема тепачка.

Причината беше тоа што Пити даде некои непримерни коментари за Ана Хопкин, сегашната девојка на Гринбенк, која претходно беше во врска со Адам.

На Пити му требаше лекарска помош, лицето му беше облеано во крв и имаше непријатен оток над левата веѓа, бидејќи беше прилично мачен од разбеснетиот Гринбенк.

Пити и Хопкин беа дел од британскиот тим за штафетни 4 x 100 метри кој го освои златото на Олимписките игри во Токио. Пити и Гринбанк го претставуваа Обединетото Кралство и освоија сребро во дисциплината 4 x 100 метри мешано.

Би можело да ве интересира

22-годишно момче од Скопје е претепано поради паричен

Во Врање по масовна тепачка ранети се тројца насилници

Горан Наумовски

ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

ВИДЕО: „Црн петок“-тепачка во продавница поради една јакна

Предраг Петровиќ

Момче од Италија е истепано и повредено во Скопје

(ВИДЕО) Ги натепале во 19:30 часот, пријавиле после полноќ: Детали за тепачката во Куманово

Александар Тодески