plivanje

Спорт

Поп Ацев и Костадиновска победници на Националното првенство во далечинско пливање

А1он
Пливачите на Вардар 2018, Евгениј Поп Ацев и Јана Костадиновска од клубот Нептун се победници на Летното Национално првенство во далечинско пливање одржано во текот
Магазин

ВИДЕО: Босанецот Мехо и зимава ја преплива реката Уна, традицијата е долга над 40 години

А1он
Температурите во Босна деновиве ретко ја преминуваат нулата на термометарот, но тоа никако не може да го спречи Мехмед Рамиќ, жител на местото Босанска Крупа,
Спорт

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

А1он
Вкупно 310 млади пливачи учествуваа на Зимското национално првенство во мали базени што се одржа во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје, во организација на
Спорт

Националната пливачка федерација ќе поднесе кривични пријави, ако биде спречена да гласа на утрешното Изборно собрани на МОК

А1он
Претседателот на Националната пливачка федерација (НПФ), Александар Филипчев на денешната прес-конференција, апелира, да им биде дозволено со свој претставник да учествуваат на утрешното Изборно собрание
Спорт

Одложен годинешниот Илинденски мал пливачки маратон во Охрид

А1он
Поради ситуацијата со коронавирусот и зголеминиот број туристи во Охрид, организаторите решија да го одложат 41. Илинденскиот мал пливачки маратон. Според последните информации, маратонот нема
Спорт

Меѓународен турнир во пливање „13 Ноември“ во базенот во Карпош

А1он
Во базенот во состав на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ вчеравечер се одржа 8. Меѓународен турнир во пливање „13 Ноември“ – традиционален спортски настан кој се
Спорт

Втор по ред пливачки маратон од Ксамил, Албанија до Крф, Грција

А1он
Околу 70 пливачи од повеќе земји од светот, како Италија,Велика Британија, Ирска, Франција, Австралија, Грција па дури од Нов Зеланд учествуваа на вториот по ред