Обади и донесе победа на Верона на гостувањето кја Фиорентина

Екипата на Верона направи изненадување синоќа на гостувањето кај Фиорентина која пропушти со позитивен резултат да се пробие на 5. место.

Мунир Обади во 90. минута го постигна единствениот гол на натпреварот, откако претходно, во 67.минута Алесандро Дијаманти не реализира пенал за водство на домаќинот.

Резултати на другите натпревари од 31.коло во Италијанското фудбалско првенство: Интер – Милан 0:0, Каљари – Наполи 0:3, Рома – Аталанта 1:1, Киево – Удинезе 1:1, Емполи – Парма 2:2, Палермо – Џенова 2:1, Сасуоло – Торино 1:1, Јувентус – Лацио 2:0 и Сампдорија – Чезена 0:0.

Табела: Јувентус 73 бодови, Лацио 58, Рома 58, Наполи 53, Сампдорија 50, Фиорентина 49,…

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?