Нејмар е подготвен да потпише нов договор со ПСЖ

Од:

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар конечно се премисли за напуштање на Париз и сака да остане во клубот, пренесува „Ле Паризиен“.

Фудбалерот се надева дека ќе добие нов долгорочен договор од парижаните. Сепак, Французите сè уште не започнале преговори со фудбалерот за продолжување на договорот. Ова го вознемирува Бразилецот.

Актуелниот договор на Нејмар со ПСЖ трае до јуни 2022 година. Дваесет и осумгодишниот играч оваа сезона одигра три натпревари во Лига 1 постигна два гола и една асистенција.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска