НБА го казни Тајрик Еванс за две години

Од:

Националната кошаркарска асоцијација (НБА) му ги одзеде натпреварувачките права на бекот на Индијана Пејсерс, Тајрик Еванс за две години, поади кршење на антидопинг правилата, објавија од Лигата.

Дваесет и девет годишниот Еванс има договор со Индијана до крајот на оваа сезона, а потоа станува слободен агент.

За време на регуларната сезона во НБА, Тајрик има 10,2 поени, 2,9 скока и 2,4 асистенции во просек по натпревар.

Би можело да ве интересира

Џо Џонсон стана играч во Детроит

Ана Ололовска

Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Ана Ололовска

Гордон го продолжи договорот со Рокетси

Ана Ололовска

Калдерон може да стави крај на својата кариера

Ана Ололовска

Хауард потпиша за Лејкерс

Ана Ололовска

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

А1он