Навивачите на Интер го сакаат Диего Симеоне за нов тренер

Од:

Симоне Инзаги не е по вкусот на навивачите на Интер. Така барем велат навивачите на „нероаѕурите“ во анкетата што ја спроведе „Калчомеркато“.

Фановите на клубот од „Џузепе Меаца“ гласаа во анкетата на италијанскиот портал за тренерот кој би можел да го наследи Инзаги на клупата.

Диего Симеоне доби најмногу гласови (48%). По него е Маурисио Покетино со 18 отсто од гласовите. Третото место го делат Роберто де Зерби и легендата на клубот Естебан Камбијасо.

Навивачите на „нероаѕурите“ ја испратија пораката. Сега на потег е раководството на Интер.

Би можело да ве интересира

Лаутаро Мартинез и Интер работат на продолжување на договорот

Тепачка меѓу навивачите на Рома и Лацио, полицијата употреби солзавец

Интер доби согласност од Павар, се чека Баерн

Словачкиот фудбалер ке го облече дресот на клубот од Париз

Италијанскиот фудбалски репрезентативец Давиде Фратези е нoв играч на Интер

ВИДЕО: Општа тепачка по дербито на Јувентус и Интер

Предраг Петровиќ