Италијанскиот фудбалски репрезентативец Давиде Фратези е нoв играч на Интер

Од:

Фратези доаѓа во Милано како позајмен фудбалер од Сасуоло. Двете страни се договорија Интер по завршување на сезоната 2023/24 да го откупи неговиот договор со Сасуоло и да потпише петгодишна соработка со 23-годишниот фудбалер за врска.

Италијанските медиуми пренесоа дека Фратези ќе заработува 2,8 милиони евра по сезона.

Фратези одигра 72 натпревари за Сасуоло, а досега осум пати го носеше и италијанскиот дрес.

Би можело да ве интересира

Лаутаро Мартинез и Интер работат на продолжување на договорот

Тепачка меѓу навивачите на Рома и Лацио, полицијата употреби солзавец

Интер доби согласност од Павар, се чека Баерн

Словачкиот фудбалер ке го облече дресот на клубот од Париз

ВИДЕО: Општа тепачка по дербито на Јувентус и Интер

Предраг Петровиќ

Интер 10 пат по ред ќе има свој претставник во финалето на СП