Мурињо го сака Ерик Баи во одбраната на Рома

Од:

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, не се откажува од идејата да го ангажира дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Ерик Баи. Интернационалецот од Брегот на Слоновата Коска е миленик на „специјалниот“ уште од неговото време на „Олд Трафорд“ и сега сака повторно да соработува со него во Рим.

28-годишниот Баи долго време е резерва во Манчестер Јунајтед и клубот не би имал ништо против да се раздели со него. Минатата сезона забележа само четири настапи во Премиерлигата.

Фудбалерот има договор до 2024 година со опција за продолжување на уште една година. Желбата на Рома е да го ангажира дефанзивецот на позајмица со опција за откуп.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Фудбалер на Рома доживеа срцев удар, прекинат натпреварот со Удинезе

Катерина Ѓуровски

Рома на лето ќе се обиде да го убеди Клоп да го води тимот

Мурињо во Барселона најде десен бек

Мурињо би можел да го наследи Анчелоти во Реал

Рома го доби посакуваниот потпис – Белоти доби едногодишен договор

Шок за Рома се повреди Вајналдум