Мурињо би можел да го наследи Анчелоти во Реал

Од:

Португалскиот тренер Жозе Мурињо би можел да се врати во Реал Мадрид. Како што пишува италијанска „Република“, Мурињо би можел повторно да седне на клупата на „кралскиот клуб“ на крајот од актуелната сезона.

Мурињо од 2021 година е тренер на Рома. Во првата сезона го освои трофејот во Конференциската лига.

Сепак враќањето на Мурињо на „Сантијаго Бернабеу“, ќе зависи од Карло Анчелоти, односно дали искусниот Италијанец ќе реши да се повлече на крајот од оваа сезона.

Мурињо беше тренер на Реал од 2010 до 2013 година, кога си замина на неговото место дојде Анчелоти.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Мурињо во Барселона најде десен бек

Мурињо го сака Ерик Баи во одбраната на Рома

Мурињо: Повеќе ми е важен насмеаниот навивач отколку мојата слава

А1он

Мурињо има намера со Рома да ја освои Конференциската лига

А1он

Жозе Мурињо исклучен од пријателскиот натпревар со Бетис

А1он

Мурињо му рекол „да“ на Ливерпул во 2004 година, но се појавил Абрамович

А1он