Монпеље единствен со домашна победа во Лига 1

Од:

Во француската фудбалска Лига 1 викендов се играат натпреварите од 20.коло, а на досега завршените седум средби, само екипата на Монпеље успеа да победи на свој терен.

Постигнати резултати:Сент Етиен – Тулуз 2:2, ПСЖ – Ајачио 0:0, Троа – Олимпик Лион 1:2, Нанси – Лил 2:2, Евиан – Брест 0:2, Монпеље – Лориен 2:0 и Рен – Бордо 0:2.

Последните три натпревари од ова коло се играат денеска. Двојките се Ремс – Бастија (14 часот), Ница – Валенсиен (17) и Сошо – Олимпик  Марсеј (21).

Табела: Олимпик Лион 41 бод, ПСЖ 39 бодови, Олимпик Марсеј 38, Бордо 32, Рен 32, Лил 30,…

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

six + 17 =