Меси: Ако не смениме нешто, нема да го победиме Наполи

Од:

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, ги сподели своите очекувања за реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите против Наполи.

– Пред некое време реков дека ако продолжиме да играме како порано, ќе ни биде тешко да ја освоиме Лигата на шампионите. Досегашните наши изданија покажаа дека не се доволни да се освои елитната лига. Ако не реагираме и не направиме измени, нема да го победиме Наполи, изјави Меси за „Goal“.

Реваншот на „Камп Ноу“ е закажан за вечер со почеток во 21 часот. На првиот дуел во Италија, резултатот беше нерешен 1:1.

Би можело да ве интересира

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи