Медел се враќа во Бока Јуниорс

Од:

Чилеанскиот репрезентативец Гари Медел е блиску до трансфер во редовите на аргентинскиот шампион Бока Јуниорс.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Медел би можел да се пресели од Италија во Аргентина, бидејќи актуелниот член на Интер вече не е во плановите на новиот тренер на „нероазурите” Лучијано Спалети.

Според информациите кои доаѓаат од Италија, агрентинскиот првак Бока ќе плати пет милиони евра за 29-годишниот фудбалер да го доведе на „Ла Бомбонера”, каде играше од 2009 до 2011 година.

Интерес за Чилеанецот кој игра со својата селекција ќе се бори за трофејот во Купот на конфедерации пројавија и руските екипи ЦСКА Москва и Зенит Санкт Петербург, како и турскиот тимТрабзонспор.

Би можело да ве интересира

Меси спие со трофејот од СП

(ВИДЕО) Избегната трагедија: Меси ќе настрадаше само што пристигна во Буенос Аирес

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Светските прваци ја донесоа титулата во Аргентина: Спектакулрен пречек во Буенос Аирес

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Хрватска немоќна, Меси и Аргентина ќе се борат за титулата

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Аргентинските навивачи со тенк на улица го чекаат натпреварот со Хрватска

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

Катерина Павлова-Николовска