Мбапе се враќа во игра

Од:

Напаѓачот на Пари Сен Жермен – Килијан Мбапе е подготвен да игра и ќе му биде на располагање на тренерот – Томас Тухел за средбата со Ница вечерва.

Дваесет-годишниот фудбалер ги пропушти натпреварите на репрезентацијата на Франција со Исланд и Турција поради болки во бедрото, но сега е целосно подготвен за игра.

Ова е една од ретките добри вести за Тухел, меѓутоа, тој нема да може да користи неколку други повредени играчи, меѓу кои и Нејмар, кој ќе биде отсутен во наредните четири седмици.

Би можело да ве интересира

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ се загрева за Лигата на шампионите со турнир во Катар

Ана Ололовска

Три екипи влегуваат во сериозна битка за Пјаниќ

Ана Ололовска

Чеферин верува дека Франција избрзала со одлуката да стави крај на сезоната

Ана Ололовска

Силва пред продолжување на договорот со ПСЖ

Ана Ололовска