Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Од:

Францускиот фудбалски прволигаш Марсеј сепак има намера да го купи напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик.

Французите понудија осум милиони евра за 26-годишниот напаѓач, плус еден милион бонуси во случај на пласман во Лигата на шампионите, објави „Скај спортс Италија“.

За неаполскиот клуб оваа сума е недоволна и тие бараат 15 милиони и 25% од износот на можната препродажба на Милик.

Во тековната сезона Милик нема клупски натпревари, играчот настапи само за полската репрезентација.

Би можело да ве интересира

Леонардо: Одлуката за договорот на Мбапе доаѓа наскоро, комуницираме и со Нејмар

Ана Ололовска

ПСЖ ќе мора да го продаде Мбапе за да го ангажира Меси

Ана Ололовска

Сари го одби Марсеј

Ана Ололовска

Вилјаш-Боаш поднесе оставка, Марсеј купи играч без негова согласност

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска