Македонските одбојкари со победа ја почнаа Балканијадата во Косово

Од:

Македонската одбојкарска репрезентација до 20 години забележа победа над домаќинот Косово во првото коло на Балканското првенство.

Вчеравечер во Приштина „црвено-жолтите“ славеа со 3:1, по сетови, 25:22, 21:25, 28:26 и 25:23.

На другите две средби на првиот ден од Балканијадата, Турција во четири сета славеше над Црна Гора, додека Бугарија во три сета беше убедлива против Албанија.

Македонските одбојкари вечер од 20:30 часот играат со Бугарија.

Другите двојки за 2. коло се: Црна Гора – Косово и Турција – Албанија.

Би можело да ве интересира

Македонските одбојкари со пораз од Црна Гора се оддалечија од медал на јуниорската Балканијада

Ана Ололовска

Македонија против Финска на почетокот на Европското првенство во одбојка

Жарко Настоски

Никола Ѓорѓиев: На турнирот во Струмица не го покажавме тоа што го знаеме

Ана Ололовска

Одбојкарите повторно го пропуштија златото во Сребрената лига

Катерина Павлова-Николовска

Македонија ќе игра за трофејот во одбојкарската Сребрена лига

Катерина Павлова-Николовска

Македонските одбојкари со максимални три победи се враќаат од Данска

Ана Ололовска