Мајката и вујкото на убиениот навивач на АЕК им се заблагодарија на играчите што го исфрлија Динамо

Од:

Мајката и вујкото на Михалис Кацурис, навивачот загинат во нередите поради што беше откажан натпреварот во Атина, беа на синоќешниот меч АЕК-Динамо. Со драматичен гол на Домагој Вида длабоко во судиското надополнување, грчкиот клуб стигна до 2:2 и по победата од 2:1 на првиот натпревар во Загреб, Динамо беше исфрлен од квалификациите за Лигата на шампионите.

Очигледно победата многу им значеше на родителите на убиениот грчки навивач, па веднаш по натпреварот со дозвола од клубот ги посетија играчите во соблекувалната и им се заблагодарија што го нокаутираа Динамо. Грчкиот „Newsbomb“ пишува дека „на играчите им порачале да извлечат голема сила од овој резултат“.

На тоа играчите одговориле многу позитивно, особено Петрос Мандалос кој стана и во име на сите му се заблагодари на семејството на убиениот навивач за доаѓањето на натпреварот. Тој истакна дека и фудбалерите на АЕК црпеле сила од присуството на трибините.

Би можело да ве интересира

Кениецот Едвин Кипту е победник на маратонот во Атина

Грчка полиција уапси маж кој е осомничен за убиството на навивачот на АЕК

Горан Наумовски

АЕК за транспарентот „Косово е Албанија“: Ќе ги најдеме одговорните

Ковачевски- Санду: Евроинтегарцискиот процес е клучен за мирот и стабилноста на европскиот континент

(ВИДЕО) Нова снимка од Грција: Наводно се гледа моментот кога навивач на АЕК е избоден со нож

(ВИДЕО) Грците објавија нови снимки од последните моменти на убиениот навивач на АЕК