Лука Јовиќ останува во Милано

Од:

Српскиот фудбалер Лука Јовиќ нема да ја менува средината.

Како што објави познатиот новинар Фабрицио Романо, Лука Јовиќ нема да ја менува средината ова лето и останува член на Милан.

Тој се приклучи на тимот на 1 септември 2023 година, кога потпиша едногодишен договор, а својот прв гол го постигна три месеци подоцна.

Јовиќ во сезоната зад нас постигна 6 гола на 23 официјални натпревари во црвено-црниот дрес.

Би можело да ве интересира

Зенит му нуди на Лука Јовиќ огромно богатство

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Ана Ололовска

Мајорал оди во Рома, Јовиќ останува во Реал

Жарко Настоски

Милан ја спасува кариерата на „лошото момче“ Јовиќ

Предраг Петровиќ