Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, може да го напушти мадридскиот клуб, објави Николо Шира.

Според италијанскиот новинар, агентот на 23-годишниот Србин работи на заминување на играчот од Реал Мадрид во зимскиот преоден рок. Во исто време, Интер е заинтересиран да го изнајми фудбалерот во јануари.

Во тековната сезона, Јовиќ одигра пет натпревари за Реал Мадрид, на кои оствари една асистенција.

Србинот го помина вториот дел од сезоната 2020/21 во Ајнтрахт Франкфурт, постигнувајќи четири гола на 18 натпревари во Бундеслигата.

Би можело да ве интересира

И Реал заинтересиран за аргентинскиот напаѓач Алварез

А1он

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

Ана Ололовска

Реал на лето ќе се ослободува од шест фудбалери

Ана Ололовска

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

Ана Ололовска

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

А1он