Милан ја спасува кариерата на „лошото момче“ Јовиќ

Од:

Милан ќе се обиде да ја спаси кариерата на Лука Јовиќ. Српскиот напаѓач беше привлечен со големи очекувања од Реал Мадрид на почетокот на сезоната, но не успеа да ги оправда платените скоро 60 милиони евра за него.

Јовиќ не успеа да ја искористи својата шанса на „Бернабеу“, па може да си ја проба среќата на друго место. Така, Милан стигнува до младиот Србин. Според „Ел Мундо Депортиво“, „росонерите“ се подготвени да го позајмат Јовиќ за две сезони.

И самиот Јовиќ сака да се пресели во Милано и повторно да се соедини со Анте Ребиќ, со кого оформи силен напад во Ајнтрахт Франкфурт. В

о сезоната 2018-2019, Србинот постигна 27 гола за германскиот клуб.

Би можело да ве интересира

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Ана Ололовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

Жарко Настоски