Лига 1: Лидерот ПСЖ гостува кај Брест

Од:

Водечкиот на табелата во Француското фудбалско првенство, тимот на ПСЖ вечерва од 20 часот и 45 минутиму гостува на Брест. Ова воедно ќе биде воведниот натпревар од 19.коло во Лига 1.

Утре на распоредот се шест средби: (17 часот) Лил – Монпеље; (20 часот) Ајачио – Рен, Лориен – Ремс, Бордо – Троа, Олимпик Лион – Ница и Бастија – Нанси.

Тридневната програма од оваа рунда во Лига 1 завршува в недела со натпреварите: (14 часот) Валенсиен – Евиан; (17 часот) Тулуз – Сошо и (21 часот) Олимпик Марсеј – Сент Етиен.

Табела: ПСЖ 35 бодови, Олимпик Лион 35, Олимпик Марсеј 35, Лориен 30, Ница 29, Рен 29,…

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × 4 =