Лејкерс го декласираа Кливленд

Од:

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник и вторник:
Детроит – Њу Орлеанс 110:117 (по продолжение)
Индијана – Филаделфија 101:95
Бостон – Чикаго 113:101
Минесота – оклахома Сити 104:117
Портланд – Шарлот 115:112
Сакраменто – Орландо 112:114
ЛА лејкерс – Кливленд 128:99.

По 40 одиграни натпревари Лејкерс се најуспешен тим во Западната конференција со 33 победи и седум порази.

На Исток води Милвоки бакс со биланс 35 победи и шест порази.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ја предвидел смртта на Коби уште во 2012-та година

Ана Ололовска

Навивачи на Лејкерс се собраа пред „Стејплс центар“ во чест на Коби Брајант

Ана Ололовска

ВИДЕО: Веста за смртта на Брајант го прекина дербито во Израел, пола хала плачеше, па го скандираа името на Коби

Ана Ололовска

ВИДЕО: Спарс и Репторс во чест на Коби ја држеа топката 24 секунди и не го почнуваа натпреварот

Ана Ололовска

Шекил О’Нил: Те сакам брату, ќе ми недостасуваш

Ана Ололовска

Официјално потврдено: Коби Брајант загина во хеликоптерската несреќа во Калифорнија

Ана Ололовска